e-lumarkokarawanyoponydriver baleriny clarks bestsport24katalog firmapartamenty hiszpania bestsport Statuetki warszawa wola komornik odbiór śmieci warszawa pochlaniaczewilgoci obp materace do łóżkadentysta kraków adwokat-piotr zostandeweloperembus wynajem baron-przeprowadzki.szczecin dom jednorodzinny projekt Pozycjonowanie stron www Warszawa theskastore badanie rynku fundraisingdomieszki i dodatki do betonucicha klimatyzacja do mieszkaniaartykuły papiernicze online całoroczny dom nad jezioremoutsourcing inspektora ochrony danychlegowiska dla psadeweloper szczecinautomatyzacja sklepowa best field force management softwarebezdotykowe stojące dozowniki płynu Adwokat a radca prawny. - Prawnicze artykuły - Poradnik/Blog

Adwokat a radca prawny.

5
(1)
Adwokat warszawa będąc na studiach stoi przed nie lada wyzwaniem jakim jest wybór ścieżki kariery czyli specjalizacji i aplikacji. Konkurencja na rynku prawniczym jest z roku na rok coraz większa. Przyczyną tego jest łatwy dostęp i zaniżone progi w wielu Uczelniach. Ponadto tylko nieliczne Szkoły Wyższe przygotowują do polskich realiów pracy prawnika. Wiele z nich a zwłaszcza prywatne wychodzi z założenia ‘’student płaci, student nasz pan’’ wypuszczając po 5 latach nauki osoby nie kompletnie nie przystosowane do praktyki zawodowej. Oczywiście jest to szansa dla prymusów, którzy studenckie lata spędzili z nosem w kodeksach.
Sama wiedza choć bardzo ważna , sukcesu w branży nie zapewni. Liczą się jeszcze kontakty, a jak się ich nie ma, charyzma. Lecz zanim zacznie się praktykę w kancelarii należy wybrać specjalizację a jest ich kilka. Najpopularniejszą aplikacja wybieraną przez studentów jest aplikacja adwokacka. Daje ona szereg możliwości. Pozwala rozwijać się w każdej dziedzinie prawa lub wybrać wąską , niszową specjalizacje. Kolejną najczęściej wybierana jest aplikacja radcowska. Zakres usług i obowiązków radcy prawnego i adwokata jest dosyć podobny. Obydwoje służą pomocą i poradą w kwestiach prawniczych, sporządzają opinię i akty prawne czy występują w charakterze pełnomocnika czy obrońcy zarezerwowaną tylko dla adwokatów. Różnica polega na możności występowania w postępowaniu karnym w roli obrońcy. Radcowie zaś mogą świadczyć pomoc prawną w ramach stosunku pracy. Adwokat warszawa takiej możliwości nie ma, gdyż jest on zaliczany do wolnych zawodów. Może on wykonywać swą praktykę zawodową w zespołach adwokackich lub indywidualnie w formie jednoosobowej działalności gospodarczej czy w formie handlowych spółek osobowych. Innymi aplikacjami na które warto się wybrać po ukończeniu wyższej studiów prawniczych to aplikacja prokuratorska, notarialna i sędziowska. Od wyboru aplikacji zależy jak potoczy się kariera prawnicza, dlatego trzeba sobie zadać kilka kluczowych pytań. Warto wybierać aplikację pod kątem tych dziedzin prawa, które nas interesują i w których czujemy się mocni.

jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.