Adwokat a radca prawny.

Adwokat warszawa będąc na studiach stoi przed nie lada wyzwaniem jakim jest wybór ścieżki kariery czyli specjalizacji i aplikacji. Konkurencja na rynku prawniczym jest z roku na rok coraz większa. Przyczyną tego jest łatwy dostęp i zaniżone progi w wielu Uczelniach. Ponadto tylko nieliczne Szkoły Wyższe przygotowują do polskich realiów pracy prawnika. Wiele z nich a zwłaszcza prywatne wychodzi z założenia ‘’student płaci, student nasz pan’’ wypuszczając po 5 latach nauki osoby nie kompletnie nie przystosowane do praktyki zawodowej. Oczywiście jest to szansa dla prymusów, którzy studenckie lata spędzili z nosem w kodeksach.
Sama wiedza choć bardzo ważna , sukcesu w branży nie zapewni. Liczą się jeszcze kontakty, a jak się ich nie ma, charyzma. Lecz zanim zacznie się praktykę w kancelarii należy wybrać specjalizację a jest ich kilka. Najpopularniejszą aplikacja wybieraną przez studentów jest aplikacja adwokacka. Daje ona szereg możliwości. Pozwala rozwijać się w każdej dziedzinie prawa lub wybrać wąską , niszową specjalizacje. Kolejną najczęściej wybierana jest aplikacja radcowska. Zakres usług i obowiązków radcy prawnego i adwokata jest dosyć podobny. Obydwoje służą pomocą i poradą w kwestiach prawniczych, sporządzają opinię i akty prawne czy występują w charakterze pełnomocnika czy obrońcy zarezerwowaną tylko dla adwokatów. Różnica polega na możności występowania w postępowaniu karnym w roli obrońcy. Radcowie zaś mogą świadczyć pomoc prawną w ramach stosunku pracy. Adwokat warszawa takiej możliwości nie ma, gdyż jest on zaliczany do wolnych zawodów. Może on wykonywać swą praktykę zawodową w zespołach adwokackich lub indywidualnie w formie jednoosobowej działalności gospodarczej czy w formie handlowych spółek osobowych. Innymi aplikacjami na które warto się wybrać po ukończeniu wyższej studiów prawniczych to aplikacja prokuratorska, notarialna i sędziowska. Od wyboru aplikacji zależy jak potoczy się kariera prawnicza, dlatego trzeba sobie zadać kilka kluczowych pytań. Warto wybierać aplikację pod kątem tych dziedzin prawa, które nas interesują i w których czujemy się mocni.

jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

pogrzeby warszawakarnisze elektryczne warszawachemia gospodarczapapier do sublimacjicalcium caseinate adblu usługi pogrzebowe warszawa praca dla kierowcy praca dla kierowcy stelvio oponytransport do Francji Gril na ogniskoCrocsbibiaparat biorezonansowykomputer dla graczachip tuning ivecoadblue obd emulatorKatalog firmdieta pudełkowa warszawaapartamenty hiszpaniaangielski łódź AdidasPuchary Apartamenty Gdynia Apartamenty ŚwinoujścieKomornik WarszawaUkładanie kostki brukowej Warszawa wywóz smieci warszawa Hotel Kaszubynaprawa volvo warszawapralnia odzieży roboczejzmysłowa bieliznapochłaniacze wilgoci bilety na barcelonemebleanodowanieimplanty karkówKancelaria adwokacka GdyniaKancelaria adwokacka Warszawa